bilgi@hanonu.bel.tr (0366) 497 51 95-96
Elimize Yüzümüze hakim olalım. Sağlıklı kalalım. Tarihi: 10.04.2020

Hanönü Belediye Başkanlığı - Kastamonu

"Elimize  Yüzümuze Hakim olalım Sağlıklı Kalalım"

Hanönü ilçemizde Coronavirüs Covid 19 mücadele çalışmalarımız ilk günkü hızla devam ediyor. Hergün üç dört kez. Ana caddelerimiz ara sokaklarımız kaldırımları mız  mahalle içleri ve ara yollarımız dahil  arazöz araçlarımızla ekiplerimizce  dezenfekte  edilmeye devam ediyor. İlçemizdeki tüm resmi kurumlarımız aralıklarla dezenfekte ediliyor. İlçemizde değişik yoğun noktalara el dezenfektanı aparatları yerleştirildi. Çarşamba pazarında tüm esnaflara maske ve eldiven verilmiştir. İlçemizdeki tüm esnaflarımıza alışverişe gelen halkımıza hediye etmeleri için birer kutu 50 adet lik maske hediye edilmiştir. tüm resmi kurumlarımıza maske dağıtımı bir haftadır yapılmaktadır. İlçemiz deki tüm mahalle ve köy muhtarlarımıza 1 litrelik el dezenfektanı ve birer kutu 50 adetlik maske dağıtımı yapılmıştır. İlçemizdeki ve mahallelerimizde ki tüm kapılar personellerimizce çalınarak hane halkı sayısınca maske ve ihtiyacı olanlara eldiven takdimi yapılmıştır. Bu süreçte halkımızdan ihtiyacı olan vatandaşlar belediyemize müracat edebilirler. Hanönü Belediye Başkanlığı olarak sosyal devlet Sosyal ve sorumlu Belediyecilik olarak Halkımızın Sağlığı için azimle mücadele eden Hanönü  Belediye Başkanlığımız Personellerine teşekkür Ederim. ilçe Kaymakamımız Sayın Aydın GÖÇER , Toplum Sağlığı, Aile Sağlığı, 112 Acil Yardım, Jandarma Komutanlığı, EmniyetAmirliği, ilçe Tarım Müdürlüğü, ilçe Müftülüğü, orman işletme müdürlüğü. PTT müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza Muhtarlarımıza , Tüm Siyasi parti başkanlarımıza  ve STK larımıza  vermiş oldukları mücadeleler için  teşekkür ederim.  Asıl olarak yapılan çağrılara uyarak kurallara uyan ilçe halkımıza teşekkürü bir borç biliyorum Birlikte mücadele edip Halkımızın Sağlığını Koruyacağız. 
Hanönü Belediye başkanlığı olarak 09.04.2020 itibarı ile bu güne kadar Yapılan Mücadelede;
--- 10000 adet üç katlı maske alımı yapılmış olup bunun  7600 adedi maske dağıtımı yapılmıştır 
---- 5000 adet eldiven alınarak 2500 adet tek kullanımlık değişik ebatlarda nitril eldiven dağıtılmıştır 
----- Sokak lar yıkanarak  sonrasında 1/100 lük su ile seyreltilmiş Çamaşır suyu ile sokakları mız aralıksız dezenfeksiyon  edilmektedir.
-----tüm resmi kurumlarımız ve parklarımız ilgili firmalara uygun dezenfektanla dezenfekte edilmiştir.
------ 100 lt el dezenfektanı alınarak uygun şekilde uygulanıp dağıtılmaktadır 
----- ilçemizde değişik noktalara tıbbi atık kutuları yerleştirilmiştir.
------En temel tedavi koruyucu hekimlik tır. Önemli olan Hastalık etkenleri ile  karşılaşmamaktır. Yani elimize ve ağzımıza sahip olalım maskemizi takalım. Ellerimizi yüzümüzü sık sık yıkayalım sağlıklı kalalım.